Dlaczego warto oddawać na skup monolit ceramiczny?


Monolit ceramiczny to blok materiału o strukturze plastra miodu, który znaleźć można np. w katalizatorach. Ta, wydawać by się mogło, niepozorna część w rzeczywistości pełni bardzo ważną funkcję. Monolit ceramiczny odpowiada za neutralizację zanieczyszczeń zawartych w spalinach. Co ciekawe, odgrywa istotną rolę nie tylko podczas pracy katalizatora, ale jak się okazuje, może być wartościowy nawet po jego zużyciu. Z tego powodu warto oddać tę część do skupu.

Skup monolitu ceramicznego – dlaczego ma znaczenie?

Za właściwości monolitu ceramicznego odpowiadają metale szlachetne zawarte w jego składzie. Wśród nich jest m.in. rod, pallad czy platyna. To właśnie z ich powodu ta część powinna trafiać do skupu. Wymienione pierwiastki można odzyskać i wykorzystać ponownie bez utraty ich właściwości. Takie działanie przede wszystkim ogranicza pozyskiwanie tych złóż, które ze względu na nadmierną eksploatację występują na świecie w coraz mniejszych ilościach. Ograniczona eksploatacja ma z kolei znaczenie dla środowiska. Recykling metali szlachetnych zawartych w monolicie ceramicznym eliminuje ich szkodliwy wpływ na przyrodę i zmniejsza ilość odpadów zalegających na wysypiskach. Oddanie tej części do skupu to również okazja do zarobku.

Jak wygląda skup monolitu ceramicznego?

Nasza firma zajmuje się skupem katalizatorów, wkładów do katalizatorów, jak i samego monolitu ceramicznego we Wrocławiu. Nie ma zatem znaczenia, w jakiej formie monolit trafi do skupu. Jego wyceny dokonujemy na podstawie zawartości i proporcji metali szlachetnych. Ilość poszczególnych pierwiastków oceniamy po pobraniu próbki, jej rozdrobnieniu i szczegółowej analizie przy zastosowaniu nowoczesnych metod pomiarowych. Następnie rozpoznane pierwiastki wyceniamy na podstawie aktualnej wartości na rynku.

Wróć do bloga