Blog

Skup katalizatorów. Co jest brane pod uwagę przy wycenie zużytego katalizatora?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile jest wart Twój zużyty katalizator? Nasza firma zapewnia dokładną i rzetelną wycenę katalizatorów we Wrocławiu, co może być dla Ciebie interesującą propozycją, gdyż nawet w zużytym elemencie można znaleźć wartościowe pierwiastki. Dowiedz się, co wpływa na ostateczną cenę i jak uzyskać najlepszą ofertę.

Czytaj dalej

Jakie dokumenty należy otrzymać w skupie złomu?

W Polsce skupy złomu są zobowiązane do wystawienia dokumentów przy przyjęciu materiałów zarówno od osób fizycznych, jak i od firm. Bez odpowiednich formalności skup złomu nie może prowadzić działalności legalnie ani rozliczać się z fiskusem. Wydanie dokumentacji gwarantuje również, że materiał zostanie prawidłowo zutylizowany, a transakcja uwzględnia wszystkie wymogi prawne. Dokumenty wystawiane przez skup złomu muszą zawierać informacje o rodzaju kupowanego surowca, jego ilości oraz cenie. Dodatkowo w dokumentach muszą znaleźć się dane dotyczące sprzedawcy i kupującego, w tym ich nazwiska i dane kontaktowe.

Czytaj dalej

Dlaczego warto oddawać na skup monolit ceramiczny?

Monolit ceramiczny to blok materiału o strukturze plastra miodu, który znaleźć można np. w katalizatorach. Ta, wydawać by się mogło, niepozorna część w rzeczywistości pełni bardzo ważną funkcję. Monolit ceramiczny odpowiada za neutralizację zanieczyszczeń zawartych w spalinach. Co ciekawe, odgrywa istotną rolę nie tylko podczas pracy katalizatora, ale jak się okazuje, może być wartościowy nawet po jego zużyciu. Z tego powodu warto oddać tę część do skupu.

Czytaj dalej

Jakie odpady stanowią największe zagrożenie dla środowiska?

Niewłaściwa gospodarka odpadami to jedna z głównych przyczyn zanieczyszczenia środowiska, a tym powietrza. Wpływa na zmiany klimatu oraz negatywne skutki w ekosystemach. Do tej pory uważano, że to plastik stanowi podstawowe zagrożenie, ponieważ jest wszechobecny i bardzo długo się rozkłada. Tymczasem jest o wiele więcej odpadów, które są bardzo niebezpieczne zarówno dla przyrody, jak i człowieka.

Czytaj dalej

Na czym polega recykling katalizatorów?

Katalizator to podstawowy układu wydechowego pojazdu, który jednak po zużyciu staje się bardzo niebezpiecznym dla środowiska naturalnego odpadem. Jego zadaniem jest wychwycenie zanieczyszczeń, które następnie w jego wnętrzu poddawane są reakcjom chemicznym w celu obniżenia stężenia szkodliwych substancji. Jego wnętrze jest pokryte warstwą metali szlachetnych, które reagują na spaliny. Recycling katalizatorów jest ważny przede wszystkim ze względu na możliwość odzyskania tych metali, jednak równie istotne jest przeciwdziałanie zanieczyszczaniu środowiska naturalnego.

Czytaj dalej

Jak bezpiecznie pozbyć się starego akumulatora?

Żywotność akumulatorów samochodowych nie trwa wiecznie. Zwykle po kilku latach intensywnej eksploatacji przychodzi czas na ich wymianę. Zakup nowego akumulatora nie wydaje się szczególnie trudny, o wiele więcej problemów budzi natomiast utylizacja starego. Akumulatorów, tak samo, jak zwykłych baterii nie można po prostu wyrzucić do śmieci. Zawierają one szkodliwe związki i metale ciężkie takie jak np. rtęć i ołów, które po wniknięciu w glebę lub wody gruntowe mogą doprowadzić do skażenia środowiska. Co w takiej sytuacji można zrobić? Jak pozbyć się zużytego akumulatora? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Czytaj dalej